Haber

FETÖ ve muhalefetin “Talha Abdulrazaq TRT Dünya çalışanı” tezi yalanlandı

CHP Genel Lideri ve yediler tablosunun 13. cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün ilk kez Alevi olduğunu açıklamıştı. İlk kez oy kullanacak gençlerden oy isteyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: Alevi88. İslam halifesi ve 9. Osmanlı padişahı Yavuz Sultan Selim anısına yaptığı ‘Talha Abdulrazaq’ başlıklı video paylaşımına atıfta bulunarak, “Sultan Selim’in hatırası tarikatını iktidardan uzak tutsun. söz konusu.

Türkiye’den gelen bazı tepkilerin ardından Yavuz Sultan Selim’i hatırlatan paylaşımını aktaran Abdulrazaq, şu ifadeleri kullandı:

“Daha çok ağlayın Kemalist pislikler sözlerimde. Irkçı, Arap karşıtı sözler kullanarak öldüremez, işkence edemez, ‘nefret söylemi’ ağlatamazsınız.”FETÖ VE KILIÇDAROĞLU YAKIN HESAPLARDAN BÜYÜK YALAN

FETÖ ve CHP’ye yakın troller ise Abdulrazaq’ın TRT World çalışanı olduğunu ve hem Kılıçdaroğlu propagandası yapmak hem de toplumda infial yaratmak istediğini iddia etti.

Kılıçdaroğlu’na yakınlığıyla tanınan ve mezhepçi yayınlarıyla öne çıkan Cumhuriyet gazetesi, T24, Tele1 ve Odatv’de benzer manşetlerle, Abdulrazaq’ın TRT World’ün yazarı olduğu iddiasıyla büyük bir iftira attı.

Ancak Talha Abdulrazaq adlı Twitter kullanıcısının profilinde Washington Post, Al Jazeera, Independent, Middle East Institute, National Interest, RUSI gibi uluslararası kuruluşlara da görüş bildirdiği görülüyor.

TRT İDDİALARI REDDETMİŞTİR: TRT DÜNYA İŞÇİSİ DEĞİLDİR

TRT Kurumsal, ” TRT World ile ilgili bir iddiaya ilişkin kamuoyu açıklamamızŞöyle bir açıklama yaptı:

“Bir siyasi parti liderinin yayınladığı video içeriğine ilişkin kişisel görüşlerini paylaşan Tallha Abdulrazaq, iddia edildiği gibi TRT World personeli değildir.

Kişisel SM hesaplarından da anlaşılacağı üzere Washington Post, Al Jazeera ve Independent gibi farklı uluslararası yayın kuruluşlarına görüş bildiren bir isim.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu