Haber

Bahar Candan ve Nihal Candan’ın İfadeleri Ortaya Çıktı: “Para Dolu Çanta ve Helikopter Photoshoplanmış”

Suç örgütüne üye olmak ve kara para aklama suçlarından gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderilen Bahar Candan ve Nihal Candan hakkında polis ve savcılık tarafından verilen ifadeler ortaya çıktı.

Bahar Candan, sosyal medya hesabından paylaştığı çanta dolusu para ve helikopter fotoğrafına ilişkin “Bunlar photoshop” dedi.

İşte Bahar Candan ve Nihal Candan’ın sözlerinin detayları…

Sosyal medya fenomeni Bahar ve Nihal Candan kardeşler, suç örgütüne üye olmak ve kara para aklamak suçlamasıyla Salı sabahı gözaltına alındı. İki gün karakolda kalanlar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Candan kardeşlerin polis ve savcılıkta verdiği sözlere Kanal D haberinde ulaştı. Bahar Candan, çetenin mağdurları ikna ettiği yemekli toplantılara kız kardeşiyle birlikte 10 bin TL karşılığında reklam yüzü olarak katıldığını söyledi. Yemek masalarında suç işlendiğini bilmediğini iddia etti.

Bahar Candan, kız kardeşi Nihal Candan ile birlikte suç örgütünün vitrini için kiralık kasa oldukları iddialarını reddetti.

Bahar Candan, sosyal medya hesabından paylaştığı çanta dolusu para ve helikopter fotoğrafına ilişkin “Bunlar photoshop” dedi.

Bahar Candan, “Lüks bir hayatım yok” diyerek kendini savundu. İdollerinin zengin insanlar olduğunu, güçlü görünmeye çalıştığını, bu şekilde davranmanın onu çok ama çok mutlu ettiğini söyledi.

Çete lideri Onur Apaydın ile ilişkisi sorulduğunda Bahar Candan, “Adını Kaan olarak biliyordum ama meğerse yalanmış, gerçek adı Onur Apaydınmış, kız kardeşimin sevgilisiymiş, ilişkileri uzun sürmüş.” bir yıl sonra benimle görüşmeye başladı, birlikte yemeğe çıktık, keşke onunla hiç tanışmasaydım.” yapılmış.

Nihal Candan da ağabeyi gibi benzer bir söz verdi. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen kız arkadaşı çete lideri Onur Apaydın’ın kendisini aldattığını söyledi. Savcılıktaki sorgusunun ardından Bahar nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, Nihal Candan ve bir diğer şüpheli tutuklandı. Nihal Candan, duruşma salonunu terk ettikten sonra adliye koridorunda “Cezaevine girmek istemiyorum lütfen” diyerek yüksek sesle ağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu