Haber

Artvin Borçka’da camide mahsur kalan cemaat panik yaşadı.

Artvin’in Borçka ilçesinde yaşanan sel ve su baskını nedeniyle camide mahsur kalan cemaat, yaşadıkları panik ve korku anlarını anlattı. Miraç Kandili için camide bulunan bir kadının, yükselen sel sularından korktuğu için kalp krizi geçirdiği öğrenilirken, hastaneye kaldırılan kadının durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Artvin’de iki gündür devam eden şiddetli yağış nedeniyle Borçka ilçesinde dereler taştı, ev ve işyerleri sular altında kaldı, yollar göle döndü. Hopa-Borçka karayolundan gelen su nedeniyle cemaat Küçükköy Mahallesi Kaleiçi Camisi’nde mahsur kaldı. Suyun şiddetle geldiğini gören camideki 2 kadın paniğe kapıldı ve durumu fenalaştı. O sırada camide bulunan ve teyzesinin kalp krizi geçirdiğini söyleyen Ahmet Çakır, yaşanan dehşet anlarını anlattı. Suyun geldiğini hemen cami imamına haber verdiklerini ve o sırada vatandaşların paniğe kapıldığını kaydeden Çakır, “Herkesin bildiği gibi dün mum programı vardı. Yatsı namazımızı kıldık, hocamız başladı. Namaz kılacaktım ama oğlum geldi ve ‘Baba, su taştı’ dedi. Öğretmen dua etmeyi bıraktı, kapıya gittik, diz çöktük.” “Ama kadınlar ve yaşlılar geçemedi. İçeride kızlar bile büyük panik yaşadı. Teyzem korkudan kalp krizi geçirdi” dedi.

“Ben yukarı çıkıp halka haber verene kadar sel gelmişti.”

Cemaate haber vermek için camiye gittiğinde suların daha da yükseldiğini ve cemaatin camide mahsur kaldığını belirten Mustafa Çakır, “Tufan geldiğinde burada mevlid sonrası verilecek ikramları hazırlıyordum. Dağıtacaktım. Amcamı gördüm, birden koşarak yanıma geldi ve ‘İçeride bana haber ver’ dedi. ‘Sel geliyor, herkes camiden çıksın’ dedi. Yukarı çıkıp cemaate haber verdim. Arabamız caminin önündeydi. Onu kurtarmaya çalışacaktım ama suyu görünce su çok yüksek olduğu için vazgeçtim. Arkadan tırmanarak kurtulduk. “Camiamız camide kaldı. Daha sonra bölgeye gelen iş makinesinin kovasıyla tahliye edildi.”

Öte yandan camide kalp krizi geçiren kadının sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. -ARTVİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu