Haber

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok işçilere zam yapacak

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, “Göreve gelir gelmez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerimizin maaşlarına zam yapacağız. Hiçbir işçimizi işten çıkarmayacağız.”

Turgut Altınok, Ankara’nın Beypazarı ilçesinde esnafı ziyaret ederek Beypazarı Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. Burada konuşan Altınok, seçimi kazanmaları halinde çok iş yapacaklarını belirterek, “Devletimizin kaynaklarıyla Beypazarı’nı daha da güzelleştireceğiz. Beypazarı’na daha çok yerli ve yabancı turist gelecek. Kültür ve Turizm Bakanlığımız olarak” dedi. Büyükşehir Belediyesi olarak onarım çalışmalarına devam edeceğiz. Beypazarı’nda her zamanki gibi ‘Tarım sektöründe sıkıntılarımız var. Tarıma ciddi destek sağlayacağız. Beypazarı tarım alanında gelişmiş ilçelerden biridir; ama çiftçilerimize desteklerimiz, saha çalışmalarımız, tohum ve gübre desteğimiz, mazot desteğimiz olacak. Bildiğiniz gibi 100 litre mazot desteği veriliyor. Bunu 500 litreye çıkaracağız” dedi.

‘SU VE KANALSIZ KÖYDE BIRAKILMAYACAĞIZ’

Beypazarı Belediye Başkanı AK Partili Tuncer Kaplan’ın çalışmalarına değinen Altınok, “Beypazarı’nda kimsenin ayağı çamura değmiyor. Tuncer Lider burada bu hizmetleri verdi ama altyapısı, suyu, kanalı olmayan tek bir köyümüz olmayacak. Spor tesisleri, voleybol tesisleri yapacağız.” Bölgeyi inşa edeceğiz. Her köyden bir çalışan alacağız. Bu kişi parklara bakacak. Belediye parkı yapıyor ama terk ediyor. Daha sonra park çimenlerle büyüyor. Bakan yok, gelen giden yok. Ankara dünyanın en değerli ülkesinin başkenti ama hâlâ suyu yok. Köylerimiz var. 78 köyümüz ve mahallemiz var. Seçimden sonra 5 köyümüzün yolları yapıldı. Burada ayrımcılık vardı. Ayrımcılık yapmayacağız. Oy kullansın veya vermesin tüm köylerin yollarını havalimanı yolu olarak yapacağız. Seracılığı geliştireceğiz. Ankara kışın da kışın da kendi kendine yetebilen bir başkent olacak. “Yaz aylarında sebze Antalya’dan değil Ankara’dan gelecek. Belediye olarak teşvik edeceğiz, destek vereceğiz. Tarım Bakanlığımızla birlikte başkentimizi tarımın başkenti yapacağız” dedi.

Beypazarı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan hiçbir işçinin işten çıkarılmayacağını belirten Altınok, “Kimsenin geliriyle uğraşmayacağız. Hiçbir personelimizi işten çıkarmayacağız. Ankara Büyükşehir Belediyesi hiçbir zaman zam yapmadı. Yüzde 70’lik bir artış yaptı.” Seçim yaklaşırken yüzde artış. Belediyede çalışanlar, ‘Böyle bir zam yapmayacağız’ diyorlar. “Göreve gelir gelmez Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan işçilerimizin maaşlarına zam yapacağız. İşçilerimiz rahat uyusun. Doğalgaz yardımını 500 TL’den bin TL’ye çıkaracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu