Haber

Yaşlı çift, alyanslarını depremzedeler için Kızılay’a bağışladı

Yüzyılın felaketinde 14. gün…

Türkiye, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş, Pazarcık ve Elbistan’da 2 deprem yaşadı.

7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki yıkım, 11 vilayeti harabeye çevirdi.

Türk Kızılayı’ndan yapılan açıklamaya göre, depremden etkilenenlere büyüklerin yanı sıra çocuklar da çok sayıda yardımda bulundu.

Kumbaralarındaki parayı bağışladılar

Abdullah ve Elif Çakır kardeşler, kumbaralarında biriktirdikleri parayı depremden etkilenen akranlarının ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla akıllı saat ve oyuncak almak için Türk Kızılayı’na bağışladı.

Melike Hifa Kartal ise depremzedeler için yazdığı mektubu ve oyuncağını, onları deprem bölgesine göndermek için ailesinin hazırladığı koliye koydu.

Bisiklet almak için biriktirdiği parayı depremzedelere gönderdi.

Uzun süredir bisiklet almak için para biriktiren 4. sınıf öğrencisi Mikail Doğan, deprem nedeniyle zor günler geçiren akranlarına yardım etmek için kumbarasını Türk Kızılayı’na gönderdi.

Necmettin Avcı ise su bidonuna doldurduğu bozuk paraları ve Miraç Kandili’nde topladığı harçlıkları Türk Kızılayı’nın Ankara’daki genel müdürlüğüne getirdi.

hayır kurumu parası bağışladı

Türk Kızılayı’nın farklı bölgelerdeki şubelerine başvuran hayırseverlerden biri, maddi durumu iyi olmadığı için yardım olarak aldığı 500 lirayı deprem bölgesindekilerin daha çok ihtiyaç sahibi olduğunu söyleyerek bağışladı.

Türk Kızılayı Melikgazi Şubesine gelen yaşlı çift “Elimizdeki bu”Mendile sarılı bir çift küpe ve alyansları Türk Kızılayı yetkililerine hediye etti.

Bir bayan da depremzedelerin yaralarını iyileştirmek için yüzüğünü bağışladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu