Yaşam

Ukrayna doğumlu Miss Japan tacını bıraktı

Japonya’daki güzellik yarışmasında ilk tercihi tartışmalara yol açan 26 yaşındaki Carolina Shiino, iki hafta önce kazandığı ‘Miss Japan’ unvanından vazgeçti. Shiino’nun Ukrayna’da doğup daha sonra Japon vatandaşı olması kamuoyunda tartışmalara yol açarken, Shiino’nun tacı bırakması “evli bir adamla ilişkisi olduğu” iddiasının Japon basınına yansımasının ardından geldi.

BBC’ye göre, Carolina Shiino’nun ‘Japon Güzeli’ seçilmesi bazı Japon vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, bazı kişiler genç bayanın ‘geleneksel Japon güzellik ideallerini yansıtmadığını’ savundu. Bu konuyla ilgili tartışmalar devam ederken ‘Shukan Bunshun’ adlı gazetede yayınlanan bir haberde Shiino’nun evli bir internet fenomeni ve doktorla ilişkisi olduğu iddia edildi.

5 YAŞINDA JAPONYA’YA TAŞINDI, 2022’DE VATANDAŞ OLDU

Haberdeki adam kamuoyuna bir açıklama yapmazken, güzellik yarışmasını düzenleyenler Shiino’yu savundu ve söz konusu adamın evli olduğunu bilmediğini belirtti. Organizatörler 5 Şubat Pazartesi günü başka bir açıklama yaparak Shiino’nun ilişki yaşadığı adamın evli ve bir ailesi olduğunu bildiğini itiraf ettiğini belirtti. Shiino ayrıca ‘yanıltıcı’ olduğu için özür dileyerek tacından vazgeçti. Miss Japan organizatörleri Shiino’nun tacı bırakmasını kabul etti.

Shiino dün yaptığı açıklamada hayranlarından ve kamuoyundan özür dileyerek, haberlerin ardından endişe ve panik içerisinde hareket ettiğini açıkladı. Açıklamada, “Yarattığım büyük sıkıntıdan ve bana destek verenlere ihanet ettiğim için gerçekten üzgünüm” denildi.

‘Miss Japan’ unvanının bir yıl süreyle boş kalacağı açıklandı. 22 Ocak’ta Miss Japan seçilen Shiino, ülkede bu unvanı taşıyan ilk Avrupa kökenli Japon vatandaşı oldu. Ukrayna’da doğan Shiino, daha sonra 5 yaşındayken annesiyle birlikte Japonya’ya taşındı ve annesinin yeni kocasının soyadını aldı. Japoncayı akıcı bir şekilde konuşabilen ve yazabilen Shiino, 2022 yılında Japon vatandaşlığı aldı. Taç giyme töreninde konuşan Shiino, “Daha önce Japon olarak tanınmadığım birçok kez olmuştu. Ama bugün tanınmaktan dolayı minnettarlıkla doluyum. Japonca gibi.”

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu