Ekonomi

TruckStore, lojistik sektöründe güvene ve araçlara değer veriyor

Mercedes-Benz Türk’ün 2. el araç markası TruckStore’un bu yılın ilk 5 ayında yakaladığı başarı ivmesini sürdürdüğünü belirten Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Müdürü Didem Özensel, “Öncelikli hedefimiz müşterilerimiz için sürdürülebilir çalışma modeli. TruckStore’da her zaman müşterilerimiz için alım satım işlemlerini ‘Al, Kazan, Sat’ prensibiyle gerçekleştiriyoruz.

Mercedes-Benz Türk’ün ikinci el araç markası TruckStore, zengin araç portföyü ve kaliteli hizmet anlayışının yanı sıra tüm süreçleri tek çatı altında gerçekleştirme imkanı sunarak fark yaratmaya devam ediyor. 2009 yılından bu yana verdiği emeklerle lojistik departmanının en güçlü iş ortaklarından biri olan şirket, bu yılın ilk beş aylık döneminde de başarı ivmesini artırarak sürdürdü. Mercedes-Benz Türk 2. El Kamyon ve Otobüs Satış Direkt örgü Didem Özensel “Lojistikteki yükü hafifleten kredi, sigorta, ikinci el satış imkanları ve takas alımları ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına tek elden çözüm sunuyoruz. Öncelikli hedefimiz, müşterilerimizin sürdürülebilir bir çalışma modeli oluşturmasını sağlamaktır. TruckStore’da her zaman müşterilerimiz için alım satım işlemlerini ‘Al, Kazan, Sat’ prensibiyle gerçekleştiriyoruz.

Barış Sever, TruckStore Küme Yöneticisi “Pazarın en değerli konuları arasında yer alan finansmana erişimde yaşanan sorunlara Mercedes-Benz Kamyon Finansmanı ile çözüm üretiyoruz. Bugüne kadar 24 aya varan vadelerle kişiye özel finansman sağladığımız müşterilerimiz için birçok farklı finansman modeli ürettik. Önümüzdeki dönemlerde ödeme istikrarını müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre ayarlamaya ve her müşterimize özel çözümler üretmeye çalışacağız. TruckStore üzerinden sattığımız araçların %80’i Mercedes-Benz Truck Financing tarafından finanse edildi. Kalan satışların yüzde 20’si ağırlıklı olarak nakit ve sub-swap olarak gerçekleşirken, çok küçük bir kısmı bankalar aracılığıyla finanse edildi. Müşterilerimize krediye erişim konusunda büyük avantajlar sağlıyoruz” dedi.

Sektördeki talep artışına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Barış Sever, “Kentsel dönüşüm çalışmalarının hız kazanması nedeniyle inşaat, hafriyat traktörü ve kamyona olan talep daha da arttı. Bu nedenle bu enstrümanlar bir yatırım unsuru olmaya devam etmektedir. 2023 yılı başı itibarıyla 2. el iş makinesi pazarındaki fiyat artışı yüzde 85 civarında, 2. el traktör fiyatları ise yüzde 50 civarında arttı.”

Tüm süreçler tek çatı altında yürütülüyor

Mercedes-Benz Türk’ün yeni ağır ticari araç pazarındaki yaklaşımını ve 2. el pazarında sunduğu yüksek hizmet kalitesini müşterilerine sunan TruckStore, alım, satım, borç verme ve sigorta işlemlerini tek çatı altında basit ve hızlı bir şekilde sağlıyor. . TruckStore üzerinden araç satın almak isteyen Müşteriler, Mercedes-Benz kamyonların yanı sıra farklı marka ve farklı üst yapıdaki kamyonlara da ulaşma şansı buluyor. Bu sayede ihtiyaçlarına en uygun aracı kolayca bulabilen müşteriler, tüm işlemlerini TruckStore güvencesi altında gerçekleştirebiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu