Haber

Tekirdağ’da yolu çöp konteynırlarıyla kapattılar

Yolu kapatarak CHP’li belediyeye tepki gösterdiler.

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir grup vatandaş, mahallelerindeki yolun tozlu olması ve şiddetli yağmur sonrası sık sık çökmesi nedeniyle yolu çöp konteynırlarıyla trafiğe kapattı. Olay yerine gelen belediye görevlisinin sorunun çözüleceğini söylemesi üzerine küme evlerine dağıldı.

Şeyh Sinan Mahallesi Kılıç Sokak’ta daha önce yolda çökme meydana geldi. Geçtiğimiz salı günü şiddetli sağanak yağışın ardından yolun birkaç noktası çöktü ve araçlar yağmur sırasında mahsur kaldı.

“Belediye başkanı gelsin”

Belediye ekiplerince çakıl taşlarının atıldığı yolda, bu sefer esnaf ve vatandaşlar tozdan yandı. Duruma tepki gösteren bir grup vatandaş, çöp konteynırlarıyla yolu kapatarak belediye yetkililerinin gelmesini istedi.

Polis trafiği açtı

Bölgeye polis ekipleri de sevk edildi. Trafik polisleri yolu trafiğe açarak vatandaşları kaldırıma çıkmaları konusunda uyardı. Olay yerine bir belediye yetkilisinin gelip sorunun çözüleceğini söylemesi üzerine yaklaşık 1 saat süren diyalog sonuçlandı. Çalışmaların başlatılacağı haberini alan esnaf ve vatandaşlar daha sonra evlerine dağıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu