Haber

Savunma Sanayi’den Malatya’ya yatırım hamlesi

MALATYA (İGFA) –Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir ile görüşmesinin ardından Malatya’da Savunma Sanayii alanında yapılması planlanan yatırımlar hayata geçiyor.

Yapılacak yatırımla ilgili istişarelerde bulunmak üzere Malatya’ya gelen Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir, Lider Gürkan ile görüşmeye geldi ve yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu.

Savunma Sanayii ve ASELSAN’ın Malatya’ya yatırım yapma kararlılığından gurur duyduklarını belirten Lider Gürkan, “Savunma Sanayii Liderimiz hemşehrimiz İsmail Bey’i Malatya’da görmekten onur duyduğumu belirtmek isterim. Balakgazi diyarından Müjdecilerle Battalgazi diyarına geldiler. 5 Mart’ta ofislerinde ziyaret ettik. Malatya’daki çalışmalarla ilgili görüşlerimizi ilettiğimizde Savunma Sanayii ve ASELSAN’ın özellikle Malatya’da büyük yatırımlar yapma noktasında Malatya’ya yatırım yapma kararlılığında olduklarını söylediler. Bu yatırımla ilgili gerekli fizibilite çalışması yapıldı. Bu çalışma ve bu güzel haberin Malatya’mıza ve Malatyalı hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

6 Şubat depremiyle şehrimizin asrın felaketi niteliğinde bir süreçten geçtiği ve yaralarımızın sarıldığı noktada, Savunma Sanayii noktasında takviye verdiğimiz için biz Malatya halkına teşekkür ediyorum. İnşallah bu yatırımlar yapılır ve ülkemize istihdam ve katma değer sağlaması açısından büyük getirileri olur. Bu Malatya’nın küllerinden yeniden doğmasını sağlayacaktır. Bu anlamda Savunma Sanayii Liderimize Malatyalı hemşehrilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum.”

Demir, “İnşallah çok hayırlı bir adıma vesile olur” dedi

Savunma Sanayii Lideri Prof. Dr. İsmail Demir yaptığı konuşmada Malatya’ya hizmet edeceğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi daha önce görüşmelerimiz oldu. Depremin olduğu ilk haftadan itibaren planladığımız deprem bölgesine bir dokunuş yapılması gerekliliği projesini olgunlaştırıyorduk. ASELSAN’dan da Malatya’ya ön tespit ekibi gönderdik. Yatırımın ne olacağı konusunda beyin fırtınası yaptık. Afet bölgesinin her noktasına ulaşmak gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda planladığımız yatırım amaçlı konut projeleri ile birlikte muhtemelen sanayicilerimizle birlikte yapacağımız hizmetler olabilir. Bu, toptan geliştirme hareketinin bir parçasıdır. O yüzden bölgedeki iş adamları ve sanayiciler burada. Bu ekilen tohumun etrafına yeni tohumlar ekeceklerini düşünüyoruz. İnşallah çok güzel bir adım olur. Savunma Sanayisinin gündemde olduğu bir ortamda Anadolu’muzun çeşitli illeri gibi Malatya’nın da bundan faydalanacağını umuyorum. Deprem bölgesine ayrı bir değer veriyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu