Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Yükseltme Sınav Takvimi Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, memur, şef, muhasebeci ve şube müdürü kadrolarına yükselme sınavının 9 Temmuz’da yapılacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Yükseltme, Unvan Değiştirme ve Atanma Yönetmeliği kapsamında yapılacak sınav takvimi açıklandı.

Bakan Özer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 22 Mayıs’ta Bakanlığın meb.gov.tr ​​adresinde sınav başvuru duyurusunun yayınlanmasının ardından yükselme sınavına ilişkin sürecin başlayacağını kaydetti.

Özer, sınav başvuru takvimi ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Yazılı sınava online başvuru ve onay süreci 29 Mayıs-7 Haziran tarihlerinde yapılacaktır. Onay süreci başvuru tarihinin son günü saat 18.00’de tamamlanacaktır. Yazılı sınava terfi için katılacak adaylar; 9 Haziran’da meb.gov.tr’de “Sınav giriş belgeleri 26 Haziran’da, Yükselme sınavı 9 Temmuz’da, sonuçlar 4 Ağustos’ta açıklanacak.”

Mahmut Özer, görevde yükselme ve unvan değişikliği kapsamında yapılacak sınav için belirlenen kontenjanla ilgili olarak, “Şube müdürü için 400, amir için 2 bin, memur için 3 bin, Sayman için 57.” değerlendirmesini yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Özer, terfi ve unvan değişikliği başvurusu yapacak tüm çalışanlara başarılar diledi.

camolukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu