Ekonomi

Lennox hisseleri, şirketin tüm yıl kar görünümünü yükseltmesi ve kazançlarını artırmasıyla yükseldi

DALLAS – Lennox International Inc. (NYSE: LII) analist beklentilerini aşan kazançlarla güçlü bir ilk çeyrek raporladı ve ardından tüm yıl kar beklentisini yükseltti. Hisse senedi bu habere olumlu tepki vererek %1,75 yükseldi.

İklim kontrol çözümlerinde lider olan şirket, analist tahmini olan 3,17 $’ın 0,30 $ üzerinde, çeyrek için 3,47 $ hisse başına düzeltilmiş kazanç (EPS) açıkladı. Gelir, bir önceki yılla aynı seviyeyi koruyarak 1,05 milyar dolar ile konsensüs tahminini karşıladı, ancak çekirdek gelirde %6’lık bir artış görüldü.

İcra Kurulu Başkanı Alok Maskara, şirketin rekor çeyreğini, devam eden konut stok erimesine rağmen etkili olan dönüşüm planına bağladı. Maskara, “Son pazardaki belirsizliklere rağmen ihtiyatlı iyimserliğimizi koruyoruz” dedi. Şirketin Ev Konforu Çözümleri segmenti, dağıtım kanalındaki stokların azalmasına bağlı olarak %1’lik hafif bir gelir düşüşü yaşadı. Ancak Bina İklim Çözümleri segmenti, satın almalardan kaynaklanan %6’lık artış da dahil olmak üzere %21’lik güçlü bir gelir artışı bildirdi.

Lennox’un düzeltilmiş segment kârı %17 artışla 167 milyon dolara, düzeltilmiş segment marjı ise 157 baz puan artışla %15,9’a yükseldi. Kâr artışı temel olarak 40 milyon dolarlık fiyat/karma avantajlarından, 8 milyon dolarlık organik ve inorganik satış hacminden ve 2 milyon dolarlık ürün maliyetlerinden kaynaklandı.

İleriye dönük olarak, Lennox 2024 yılı EPS beklentisini bir önceki 18,50-20,00 $ aralığından 19,00-20,00 $ aralığına yükseltti, ancak bu güncellenmiş beklenti analist konsensüsü olan 19,71 $’ın altında kaldı. Şirket, AES’in satın alınmasından elde edilen %2’lik avantajla birlikte gelir beklentisini yaklaşık %7 olarak teyit etti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu