Haber

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan açık provokasyon: Gelsinler tutuklasınlar

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve Türkiye’nin 10 ilinde büyük yıkıma neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından geniş çatlakların oluştuğu Hatay Havalimanı’nda çalışmalara başladı. Yarıklar nedeniyle tüm uçuşlar askıya alındı.

İGA: ONARIM ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, yapılan işle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

İGA Ailesi olarak ülkemizi etkisi altına alan depremin ardından yaralarımızı sarmak için çalışıyoruz. Hatay Havalimanı’na gelen ekiplerimiz, depremin ardından pisti kullanılamaz hale getirmek için onarım çalışmalarına başlayarak en kısa sürede tekrar hazır hale getirdi.

ABB DESTEKLERİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hatay Havalimanı’nın bir an önce tekrar uçuşa açılması için çalışma başlattık. Arkadaşlarımız bölgedeki hafriyat atıklarını temizliyor.” o paylaştı.

KILIÇDAROĞLU: TUTUKLANSINLAR GELİN

İGA ve ABB’nin çalışmalarını siyasi kazanca çeviren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Kapanan Hatay Havalimanı’nı tamir ediyoruz. Gelip tutuklasınlar” dedi. Sözleriyle yaptığı paylaşım tepki çekti..BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: KILIÇDAROĞLU’NU BİLMEDEN GÖRMEZDEN GEÇİRMEYİN

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Bakan Karaismailoğlu, Hatay Havalimanı için çalışmaların ilk andan itibaren başladığını ve onarım çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Provokasyon amaçlı paylaşımlar yapan cahil Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmezden gelmeyin” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu