Haber

İstanbul’da 3 milyon sahte doları piyasaya sürmeye çalışırken yakalandılar.

30 Ocak’ta İstanbul Küçükçekmece İstasyon Mahallesi’nde RMMT ve DAGJ isimli yabancı uyruklu kişiler, yasa dışı yollarla ülkeye getirdikleri 3 milyon doları pazarlamak istediklerini belirterek, AF isimli bir Türk vatandaşı ile temasa geçti.

Daha sonra siyah renkli 100 doları yanlarında getirdikleri özel barutla dolara benzettiklerinin öğrenildiği öğrenilen zanlıların, hisselerini AF’ye vereceklerini belirtti.

dolandırılmak istediğini ekiplere bildirdi.

Bu katılım karşısında şüpheli kişilerin AF’den ilk etapta 10 bin dolar, ardından bin dolar istediği belirtildi. Bunun üzerine AF polise giderek dolandırılmak istediğini belirterek şikayetçi oldu.

İhbar üzerine Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü, “Nitelikli Dolandırıcılık” hatası çerçevesinde şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Polisle işbirliği yapan AF isimli bir Türk vatandaşı, Küçükçekmece ilçesine bağlı İstasyon Mahallesi’nde şüpheli kişilerle birlikte halka açık bir yere gelerek polisin kendisine verdiği daha önce seri numaraları alınan bin doları zanlılara verdi.

Polisle işbirliği yaptı

Parayı alan iki zanlı, kasadaki kara para büyüklüğündeki çok sayıda kağıdın ertesi gün para olacağını belirterek adresten ayrıldı. Polis, adresten ayrılan zanlıyı düzenlediği operasyonda yakalayarak gözaltına aldı.

Polis daha sonra adreste yaptığı aramalarda çok sayıda siyah olmayan blok blok ve bir kalorifer kasası ele geçirdi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan yabancı uyruklu zanlı RMMT ve DAGJ, “Nitelikli Dolandırıcılık” hatası nedeniyle adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu