Ekonomi

İstanbul iş dünyasından teröre karşı birlik mesajı

İstanbul iş dünyası temsilcileri, İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin yaşamını yitirdiği ve 81 kişinin yaralandığı terör saldırısında hayatını kaybedenleri karanfil bırakarak andı. İTO Başkanı Şekib Avdagiç, burada yaptığı açıklamada, “İş dünyası olarak bugüne kadar olduğu gibi yine tek yumruk, tek birlik olduğumuzu burada ifade etmek istiyoruz. Bu süreç içinde devletimizin yanındayız. Güvenlik güçlerimizin yanındayız. Aziz milletimizin yanındayız” dedi.

Taksim İstiklal Caddesi’nde 6 kişinin ömrünü yitirdiği, 81 kişinin yaralandığı terör atağında hayatını kaybedenler, İstanbul iş dünyası temsilcileri tarafından karanfiller ile anıldı. Hayatını kaybedenlerin anıldığı alana gelen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Lideri Erdal Bahçıvan, İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Ali Kopuz, İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri (İMEAK) Deniz Ticaret Odası Lideri Tamer Kıran ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Lideri Faik Yılmaz akının olduğu alana karanfil bırakarak hayatını kaybedenler için dua etti.

“İş dünyası olarak bugüne kadar olduğu gibi yine tek yumruk, tek birlik olduğumuzu ifade etmek istiyoruz”

İstiklal Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştiren İTO Lideri Avdagiç, “Bugün İstanbul iş dünyasını temsil eden İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, Deniz Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Borsası, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği liderleriyle birlikte, İstanbul iş dünyasının temsilcileri olarak buradayız. Daima birlikte terörü lanetliyoruz. Bu terör sürecinin içinde olan herkesi kınıyoruz. Biz iş dünyası olarak bugüne kadar olduğu üzere tekrar tek yumruk, tek birlik olduğumuzu burada tabir etmek istiyoruz. Bu süreç içinde devletimizin yanındayız. Güvenlik güçlerimizin yanındayız. Aziz milletimizin yanındayız. İnşallah bundan sonra ülkemizin bu türlü menfur olaylar yaşamamasını diliyoruz. Bu olaylara dayanak olan, bu olaylara karşı çıkmayan herkesi de şiddetle kınıyoruz, lanetliyoruz. İçimizde dışımızda, yurt içinde, yurt dışında bu olayları lanetleme cüreti gösteremeyenleri de şiddetle kınıyoruz. Toplumun bütün kesitleri olarak terörün karşısında olmamız gerektiğini bir defa daha tabir ediyoruz. Ölmüşlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara da acil şifa diliyoruz” ifadelerini kullandı.

İSO Başkanı Bahçıvan ise “Hain terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Tedavisi süren yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Türk toplumu her daim olduğu üzere bu terör hücumunda da birlik ve bütünlük içerisinde olduğunu tüm dünyaya göstermiş oldu. Bu hareketleri gerçekleştirmek isteyenlerin temel maksadı, toplumun huzurunu ve yaşantısını durdurmaktır. Bu cins gayretler bu güne kadar olduğu üzere fonksiyonsuz kalacaktır. Dimdik ayaktayız” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu