Haber

İBB, Ali Selim Metli’nin isteğini yerine getirdi: İmamoğlu’nun koltuğuna oturmuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koltuğuna oturan ve sınıflarına öğrenci dolapları yapılmasını isteyen 3. sınıf öğrencisi Ali Selim Metli’nin talimatını yerine getirdi.

Zeytinburnu Halit Ündeğer İlkokulu’ndaki sınıflara öğrenci dolapları yapıldı.

Haberi, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ali Selim’in talimatı yerine getirildi” notuyla paylaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Nisan’da koltuğunu, Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Ali Selim Metli’ye devretmişti.

Küçük Başkan Metli, öğrenci olarak yaşadıkları en önemli sorunu, “Öncelikle ben ve arkadaşlarım; okula giderken çantalarımızı taşımakta zorlanıyoruz. Bu yüzden tüm sınıflarımızda, çantalarımızı ve eşyalarımızı koymak için öğrenci dolapları istiyoruz” sözleriyle ifade etmişti.

İMAMOĞLU: OKULLARA DESTEK OLMA GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ

Halefinin saptamalarının çok değerli olduğunu kaydeden İmamoğlu, “Anladığım kadarıyla sadece okulunuz için değil de her okulda bunun olmasını diliyorsunuz. Hem kendi okulunuzda hem de bütün öğrencilerin böyle bir ihtiyacı olduğunu ifade ediyorsunuz. Harika… Biz de okullara destek olma gayreti içerisinde bir kurumuz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bir başkan olarak sizden duyduğumuz bu tavsiyeye, gittiğimiz her okulda mutlaka bakacağız sevgili Başkanım. Elimizden gelen itinayla, mutlaka yerine getirmeyi de kendimize sorumluluk olarak kabul ediyoruz” şeklinde konuştu.

TALİMATLARI YERİNE GETİRİLİYOR

Ali Selim Metli’nin talimatları İBB tarafından gerçekleştiriliyor. Bu doğrultuda geçtiğimiz ay Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlkokulu’nda Okul Müdürü Mücahit Çatal ziyaret edildi. Okula bin 200 öğrenci için sınıf dolabı, iki çift minyatür kale, bir çift badminton direk, 15 adet raket ve toplardan oluşan badminton takımı, 20 adet voleybol topu, 10 adet basketbol topu, 10 adet futbol topu ve anaokulunun bahçesine asfalt düzenlemesi yapıldı. Talep edilen oyun grupları da üretim aşamasında olup, süreç tamamlanınca anaokulunun bahçesine montajı gerçekleştirilecek.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu