Ekonomi

Ford, Talebi Karşılamak İçin Wayne Fabrikasındaki Çalışan Sayısını Artırıyor; F-150 Yıldırım Üretimi Azaltıldı

Detroit merkezli Ford Motor Company (F) Cuma günü, Wayne’deki Michigan Montaj Fabrikasına yaklaşık 900 yeni lokasyon yaratacak üçüncü bir ekip eklemeyi planladığını duyurdu. Bu eylemin amacı Bronco, Bronco Raptor, Ranger ve Ranger Raptor gibi popüler araçlara olan güçlü talebi karşılamaktır.

Ford, dünya çapındaki operasyonlarını dikkatli bir şekilde yönetmekte ve tüketicilere içten yanmalı motorlu araçlar, hibritler ve elektrikli araçlar gibi seçenekler sunarak çeşitlendirilmiş ürün teklifinden en iyi şekilde yararlanmak için optimum finansal sonuçları hedeflemektedir.

Yaklaşık 900 kişinin istihdam edileceği haberine ek olarak, Michigan Montaj Fabrikası’nda kurulacak 1.600 kişilik üçüncü ekip, Ford’un Dearborn’daki Rouge Kompleksi’nden transfer edilen 700 çalışandan oluşacak.

Gelecek yaz için planlanan iş gücü artışı, şirketin özellikle yeni Ranger ve Ranger Raptor modelleri için üretimi artırma hedefiyle uyumlu. Michigan Montaj Fabrikası, her biri iki vardiya çalışan üç gruptan oluşan yedi günlük bir haftalık çalışma programını benimseyecek.

Şirket ayrıca F-150 kamyonlarının yakıtlı ve hibrit versiyonlarının üretim seviyelerini tüketici talebine göre ayarlamaya hazır.

CEO Jim Farley, “Müşterilerimize çeşitli seçenekler sunmak için üretim çeşitliliğimizden yararlanırken büyümeye ve kâra odaklanmayı sürdürüyoruz” dedi.

Farley şöyle devam etti: “Özellikle ileri dijital teknolojiye sahip yeni elektrikli araçlarımız ve bu çeyrekten itibaren Tesla’nın şarj ağına erişimimizle, belirli tüketici segmentleri arasında elektrikli araçlar için umut verici bir gelecek öngörüyoruz.”

Rouge Elektrikli Araç Merkezi’nin 1 Nisan’dan itibaren tek vardiyaya geçişi yaklaşık 1.400 çalışanı kapsayacak. Bunlardan yaklaşık 700’ü Michigan Montaj Fabrikasına yeniden atanacak, geri kalanı ise Rouge Kompleksi’nde veya Güneydoğu Michigan’daki diğer tesislerde yeni yerler alacak.

Alternatif olarak çalışanlar, Ford ile Birleşik Otomotiv İşçileri (UAW) arasındaki 2023 anlaşmasında ayrıntılı olarak belirtildiği gibi Özel Emeklilik Teşvik Programına katılma seçeneğine de sahip.

F-150 Lightning’in ikmalini yapan yedek parça tesislerindeki personelde de emeklilik programına katılan kişi sayısına göre değişiklik yaşanabilecek. Ford, bu değişikliklerden etkilenen çalışanların Güneydoğu Michigan’da yeni görevler bulmasına yardımcı olmaya kararlıdır.

Cuma sabahı piyasa açılmadan önce Ford (F) hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %0,18 oranında hafif bir yükseliş yaşadı.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu