Haber

Fazıl Say’dan Muharrem İnce paylaşımı: Yüzde 1’den fazla oy alacağını düşünmüyorum

Ülke Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin adaylık kararını eleştiren ve İnce’ye “sözde sanatçılar” tabirinin ardından tepki gösteren piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından seçimlere ilişkin bir paylaşım yaptı. Say, “Tabii ki İnce sayısında ‘oyları böler’ korkusu var.

Fazıl Say, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Gezi sırasında yurt dışındaki Türk arkadaşlarım hep seçimden bahsettiler tabii. Sıradan sonuçta bizim hayatımız. Belirleyici. Kemal’e karşı büyük bir hayranlık ve artan bir sevgi olduğunu gözlemledim. Bey.Erdem,zeka,pozitif ruh,gerçekçilik,liderlik…Aşk kazanacak…

İnce konusunda tabii ki ‘oyları böler’ korkusu var. Ama: ‘Bu bilinçsizlik ve vicdansızlıkla kendi kendini yok etmek’ konusunda herkes hemfikir. 100 kişiden biri İnce’yi savunuyor. Ve yüzde 1’den (500 bin kişi) fazla oy alacağını sanmıyorum. Gerisi ona dert… Durum bu…”

Ne oldu?

Muharrem İnce, cumhurbaşkanı adaylığı için 100 bin imza toplama sürecini tamamladıktan sonra partisinin genel merkezinde basın açıklaması yaptı. Güzel konuşmasında kendisini eleştirenlere tepki göstererek, “Cam köşklerde oturanlar, cam köşklerden çıkmayanlar, salon siyasetçileri, koltuklarından bana karşı tweet atan sanatçılar… Bunları gördünüz mü? ?Gördünüz mü bu güçlükleri? Boğaz’da viskisini yudumlarken ülkeye yön verenler…” dedi.

Piyanist Fazıl Say da İnce’nin sözlerine tepki göstererek, “Böylesine kritik bir seçimde, başarıya ve aydınlanmaya bu kadar yaklaşılmışken, bir araya gelmeyi başarmış bir muhalefetin oyununa göz dikmiş birisi. Cahillik, kültürsüzlük, sıradan bir şovmenlik… “Bu insanların ikinci bir RTE davası için oy kullanma lüksleri yok” dedi.

Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi’ye verdiği röportajda piyanist Fazıl Say’ın “sözde sanatçı” açıklamalarına tepkisi hakkında konuşan İnce, “Kendi üzerine alındı ​​ama onu kastetmedim. Niye alındı? Sonra ben Ona bir video gönderdim, dedim bak seni kastetmedim.İzlemem dedi. Tavrı hoş değildi” dedi.

Fazıl Say, İnce’nin kendisi hakkında söylediklerine sosyal medya hesabından yanıt verdi. Say, “Biz ne özür istiyoruz ne de af. Biz bir şey istemiyoruz. Çekilelim yolumuzdan” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu