Haber

Ecogreen Merkezefendi’nin genç kızları ligde doludizgin ilerliyor

Denizli’yi Basketbol Gençler Ligi’nde temsil eden Ecogreen Merkezefendi Belediyesi Basketbol Kız Grubu, ligin en genç takımlarından birisine sahip olmasına karşın 5’te 3 yaparak önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye’nin güneş, biyogaz ve biyokütleye dayalı lisanslı güç santrallerine sahip tek şirketi olan Ecogreen Enerji’nin ana sponsoru olduğu Ecogreen Merkezefendi Belediyesi Basketbol Kız Takımı, ligde geride kalan 5 haftada 3 maçını kazanarak iyi bir çıkış yakaladı.

Ligin ilk haftasında deplasmanda Fenerbahçe’ye karşı 104 – 52 kaybeden Ecogreen Merkezefendi Basket, 2. haftada konuk olduğu E. Konut’a da 95 – 50 mağlup oldu. 3. Haftada sahasında ağırladığı Bursa Uludağ Basketi 94 – 39 mağlup ederek çıkış yakalayan Ecogreen Merkezefendi Basket, 4. Haftada deplasmanda Melikgazi Kayseri Basketi 60 – 59 ve 5. Haftada ise sahasında Karşıyaka Çarşı Kolejini 86 – 73 mağlup etti. Ligin en genç ekiplerinden birisi olmasına rağmen 3’te 3 yaparak galibiyet serisi yakalayan Merkezefendili kızlar, 6. Hafta deplasmanda konuk olacakları TED Ankara Kolejliler maçı hazırlıklarını da mutlak galibiyet polarasıyla sürdürüyor.

Yakaladıkları galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söz eden Kadro Menajeri Alpay Volkan, “14-16 yaş kümesinden oyuncuların yer aldığı genç bir gruba sahibiz. Rakiplerimiz yaş ortalaması 18 – 19 olması ve Harika Lig’de takımlarının bulunmasına rağmen çok iyi bir ivme yakaladık. Süper Lig’de ekibimiz olmamasına karşın, geçtiğimiz yıl gösterdiğimiz muvaffakiyetten ötürü Federasyon tarafından özel davetle katıldığımız ligde çok güzel sonuçlar elde ettik. Amacımız dönem sonunda birinci 4 ortasına girerek hem ligde hem de önümüzdeki günlerde başlayacak olan Türkiye Şampiyonasında başarılı olmak. Geçen yıl şampiyonda 7’nci olmuştuk. Bu yıl daha düzgün bir noktaya ulaşmayı arzuluyoruz. Bu muvaffakiyetin yakalanmasında büyük hisse sahibi olan başta ana sponsorumuz Ecogreen Güç olmak üzere Merkezefendi Spor Kulübü yöneticilerine teşekkür ederiz” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu