Ekonomi

Digital Currency Group (DCG) hisseleri hızla arttı

Digital Currency Group (DCG) tarafından 2023’ün dördüncü çeyreği geliri, Bitcoin Fiyat artışıyla birlikte yüzde 59 artışla 210 milyon dolara çıktı. Pazartesi günü hissedarlara gönderilen bir mektupta şirket, bu çeyrekte gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre önemli bir artış olduğunu duyurdu.

Grayscale Investments’ın sahibi DCG, gelir artışında özellikle Bitcoin’in yüksek varlık fiyatlarının önemli etkisi olduğunu belirtti. Ayrıca FAVÖK’ünün 2022 yılına göre dördüncü çeyrekte 99 milyon dolara çıktığını, bir önceki dönemde ise eksi 7 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Şirketin hissedarlara yazdığı mektupta:

Ayrıca 31 Aralık 2023 itibarıyla DCG’nin yatırım portföyünün tokenlar, Grayscale tröst hisseleri, girişim/fon yatırımları ve kamu sermayesi dahil olmak üzere yaklaşık 975 milyon dolar değerinde olduğu belirtildi.

Ayrıca Grayscale’in yeni dönüştürülen spot Bitcoin ETF’sinin milyarlarca varlığı yönettiği ancak günlük spot Bitcoin ETF işlem hacminin üçte birinden fazlasını yöneterek türünün en büyük fonu olmayı sürdürdüğü de vurgulandı.

Sonsuz Yaratılış Denemesi

Son gelişmelerde, Digital Currency Group’un (DCG) kredi birimi Genesis Global Holdco’nun yaklaşık bir yıl önce iflas koruması aradığı bildirildi. Bu, New York Başsavcısının DCG’nin Genesis ve başka bir şirket olan Gemini ile birlikte 230.000’den fazla yatırımcıyı 3 milyar dolardan fazla dolandırdığını iddia ettiği bir davayla sonuçlandı.

Geçen hafta bir DCG sözcüsü bu tartışmaların eski bir şikayetin tekrarı olduğunu söyledi. “Burada yeni hiçbir şey yok.” söz konusu. Ancak Genesis yakın zamanda Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi tarafından açılan bir davayı sonuçlandırdı ve 21 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

Bu gelişmeler DCG ve iştiraklerinin hukuki sorunlarla karşı karşıya olduğuna işaret ederken, şirketin gelecekteki faaliyetlerine ilişkin belirsizlik de yaratabiliyor.

Bu haber ilk olarak Coin Engineer internet sitesinde yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu