Haber

Depremzedeler için Hatay’a Gönderilen Yardımı Emniyet Müdürü Çaldı!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremin ardından bölgeye gönderilen yardım malzemeleri bir polis şefi tarafından çalındı. Hakkında idari soruşturma başlatılan emniyet müdürü, çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler tüm Türkiye’yi şok etti. Açıklanan son rakamlara göre 45 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.

Depremin ardından bölgedeki vatandaşların ihtiyaçları için yurdun dört bir yanından yardım yağdı. Ancak deprem bölgesi olan Hatay’a gönderilen yardımların bir kısmının çalındığı ortaya çıktı.

Tekirdağ’dan destek gücü olarak Hatay’a gönderilen Tekirdağ Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4’üncü Sınıf Polis Müdürü Y.İ., yardım malzemelerini resmi araca yükleyerek Tekirdağ’a götürdü.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın özel haberine göre ; Olay, birimde görev yapan diğer polislerin şikayet etmesi üzerine ortaya çıktı.

Tekirdağ Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından 4 Mart’ta yapılan kamera tespiti çalışmalarında, polis şefi Yİ’nin konutuna ısıtıcı, köpek maması, kadın pedi gibi çok sayıda malzeme taşıdığı belirlendi.

Polis müdürü hakkında yağma hatasından soruşturma başlatıldı. Savcının ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Müdür Y., nöbetçi mahkemece serbest bırakıldı.

mendereshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu