Ekonomi

Cumhur İttifakı’nda seçim hazırlıkları başladı! Kulislerde adı geçen 3 isim…

Türkiye adım adım 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere gidiyor. CHP Millet İttifakı Genel Başkanı ortak cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu; İttifaktaki diğer parti liderleri ile Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın başkan yardımcılığı adaylarını açıkladıktan sonra iktidar kanadında seçim hazırlıkları başladı.

Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Cumhur İttifakı’nın Hüda Par ve Yeniden Servet Partisi ile uzlaşma aşamasında olduğunu söyledi. Fırat, cumhurbaşkanı yardımcılığına Hakan Fidan, İbrahim Kalın ve Mehmet Şimşek’in atandığını iddia etti.

Hande Fırat’ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Kuliste tartışılan ve beyin fırtınası yapılan bilgileri şu şekilde paylaşabilirim:

-HÜDA-PAR için net kota gündemde.

– MHP’nin bu duruma bir itirazı yok ve MHP’deki genel hava “Asıl mesele seçimi kazanmak”.

– Refah Partisi ile müzakereler devam ediyor. Yakında bir anlaşmaya varılması bekleniyor.

– Ortak liste görüşmeleri MHP ile AK Parti arasında başlamadı. MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin birçok ilde ortak listeyle seçime girmekten çekindiği belirtiliyor.

– Ancak bazı özel illerde özel aday belirlenebileceği belirtiliyor.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceliği deprem bölgesini ve Türkiye’yi olası afetlere karşı hazırlamak. Bu nedenle temelde dört şubeden de çalışma talimatı verdi.

– Ancak yeni dönemde bazı sürprizlerin olabileceği söyleniyor. AK Parti listelerinde sürpriz isimlerin ve yeni yüzlerin görüleceği bilgisi var.

– Strateji grubu, parti ve kampanya dairelerinde gerçekleştirilen beyin fırtınalarında, Türkiye’nin öncelikli ihtiyacı doğrultusunda başkan yardımcısı sayısının artırılabileceği değerlendiriliyor.

– Bu bağlamda Türkiye’nin stratejik konumu nedeniyle bir cumhurbaşkanı yardımcısının güvenlikten sorumlu olabileceği ve oburluğunun ekonominin başına gelebileceği belirtiliyor. Hakan Fidan ve İbrahim Kalın konuşulan isimler arasında yer alıyor. Ekonomi için AK Parti içinden ve dışından duyduğum isim Mehmet Şimşek. Cumhurbaşkanı bu konuda henüz son sözünü söylemedi. Ancak değerlendirmeler bu adımların olumlu olacağı yönünde.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu