Haber

Cizre’de Filistin için yardım kampanyası başlatıldı

Cizre’de Filistin için yardım kampanyası başlatıldı

ŞIRNAK – Şırnak’ta Cizre İlçe Müftülüğü öncülüğünde, geliri Filistin’e gönderilmek üzere yardım kampanyası düzenlendi.

İsrail’in Filistin’e yönelik devam eden bombardımanının yol açtığı ağır hasar ve mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla başlatılan yardım çalışmaları kapsamında Cizre Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Cizre Şubesi tarafından Sanat Sokak’ta yardım kampanyası düzenlendi.

Kur’an Kursu öğretmenleri, öğrenciler ve Cizreli kadınların hazırladığı yöresel yemekler, tatlılar ve el sanatları Müftülük bünyesinde satışa sunuldu. 3 gün sürecek yardım kampanyasından elde edilen gelirler Filistin’e ulaştırılacak.

Yardım kampanyasının açılışında konuşan Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, Cizre İlçe Müftüsü öncülüğünde güzel bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirterek, “Bu yardımdan elde edilecek gelir Diyanet Vakfı aracılığıyla Filistinli kardeşlerimize ulaştırılacak. Bir yaraya merhem, bir derde şifa olmasını temenni ediyorum. Allah yardım etsin. Kudüs hepimiz için kıymetlidir. Peygamber Efendimiz’in bize emaneti olan Kudüs’ü korumak tüm Müslümanların görevidir. “dedi.

Cizre Müftüsü Süleyman Baran, 3 gün sürecek bir yardım kampanyası düzenlediklerini belirterek, “Yardımları buradan Filistinli kardeşlerimize ulaştıracağız. Allah bu eseri tekke izzeti şerefinde kabul etsin. Ne olursa olsun biliyoruz. Filistinli kardeşlerimize yapabileceğimiz çok az. Terör devleti İsrail ve destekçileri “Müslüman kardeşlerimizin birlik ve kaynaşma içinde oldukları bu dönemde onların yanında yer almamız ve onlara destek olmamız gerektiğini göstermek için burada karanlıkta bir etkinlik düzenledik. İslam dünyası üzerinde. Buraya emeği geçen, destek veren, gönül veren herkesten Allah razı olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu