Haber

Çin Kurtarma Ekibi Hamile Bir Kadını Kurtarmaya Yardımcı Oluyor

HATAY, 9 Şubat (Xinhua) — Hatay’da gece gündüz birlikte çalışan Çin ve Türk kurtarma ekipleri, 7,7 büyüklüğündeki depremden üç gün sonra Perşembe sabahı erken saatlerde çöken binanın enkazından hamile bir kadını kurtardı.

Çin kurtarma ekibinin başkan yardımcısı Zhao Yang’ın verdiği bilgiye göre, Türk kurtarma ekipleri depremzedeyi Çarşamba günü saat 18.00 sıralarında Hatay’ın Antakya ilçesinde 8 katlı bir binanın yıkıntıları arasında buldu. en çok etkilenen bölgeler.

Zhao, bölgedeki yerel kurtarma ekiplerinin kendileriyle iletişime geçmesinin ardından kendisinin ve grup arkadaşlarının mümkün olan en kısa sürede enkaz alanına gittiklerini söyledi. Zhao, grubun bölgeye gelir gelmez durum değerlendirmesi yaptığını ve ardından Türk ortaklarıyla bir kurtarma planı oluşturduğunu belirtti.

Zhao, grubunun kurtarma operasyonu sırasında profesyonel tavsiye ve teknik ekipman sağladığını söyledi.

Çarşamba günü Adana Uluslararası Havalimanı’na iniş yapan ekip, beş saatlik kara yolculuğunun ardından Antakya’ya ulaştı.

Çin Büyükelçiliği personeli ve yerel yetkililerle birlikte çalışan Çinli ekip, Hatay’daki stadyumda kurdukları kampta bağlantı, tıbbi tedavi ve barınma için tesisler kurdu ve yerel kurtarma operasyonlarına yardımcı olmak üzere 15 kişilik bir arama ekibi seferber etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu