Ekonomi

Çevre dostu stratejiler için TNFD’de

Türkiye’nin 58 ilinde 1000’i aşkın mağaza ve 11 bine yakın çalışanıyla büyümesini sürdüren CarrefourSA, sürdürülebilirlik çalışmalarına ‘Hayat İçin Hakikat’ adına devam ediyor.

Şeffaf ve denetlenebilir bir yaklaşımla faaliyetlerini sürdüren CarrefourSA, doğanın korunmasına katkı sağlamak amacıyla Doğayla İlgili Mali Açıklamalar Çalışma Grubu (TNFD) Forumu’na katıldı. CarrefourSA CEO’su Kutay Kartallıoğlu, şirketlerin doğa üzerindeki etkilerini, finansal risklerini ve fırsatlarını anlamalarına, şeffaflığı artırmalarına ve çevre dostu stratejiler geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulan TNFD Forum’a isteyerek başvurduklarını söyledi. “TNFD Formu’na katılan ilk ve tek perakende şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

DOĞA İLE UYUMLU İŞ SÜREÇLERİNE YATIRIMLARIMIZ ARTIYOR

“CarrefourSA olarak 30 yıldır sürdürülebilirlik ve yaşam için doğru olanı yapıyoruz.” Kartallıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Çevre dostu iş süreçlerine yaptığımız yatırımlar her geçen gün artarken; Finansal uygulamaların sürdürülebilirlik üzerindeki etkisini ön planda tutan, çevre dostu bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla TNFD’nin misyonunu destekliyoruz. Türkiye’nin lider perakende şirketi olarak doğanın bize sunduğu değerleri koruyarak sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalarak gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu