Haber

Beydağ’da Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı kutlaması

BEYDAĞ’DA CUMHURİYETİMİZİN 100. YILI HEYECANI

 

CUMHURBAŞKANI FERİDUN YILMAZLAR, “BEYDAĞ’DA 100’ÜNCÜ YILIMIZI BİRLİKTE, COŞKU VE GURURLA KUTLAYACAĞIZ”

Beydağ Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100’üncü yılını Fondip konseri ve fener alayıyla kutlayacak. Beydağ Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Tatil coşkusunu doyasıya yaşayacağımız etkinliğimize tüm hemşerilerimi bekliyorum.” söz konusu.

Beydağ Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Beydağlılara yaşatmaya hazırlanıyor. Beydağ Belediyesi, saat 20.00’de Şehit Teğmen Mehmet Sakallı İmam Hatip Lisesi önünde toplanarak Fener Alayı düzenleyecek. 250 metre uzunluğundaki Türk bayrağımız Fener Alayı ile birlikte taşınacak. 2 Eylül’de Kurtuluş Parkı’nda sona erecek Fener Alayı’nın ardından sanatçı grubu Fondip konser için sahneye çıkacak.

 

“Tüm vatandaşlarımızı etkinliklerimize bekliyorum”

 

Lider Feridun Yılmazlar, 29 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek konser ve meşale alayına tüm Beydağlıları davet ederek, Cumhuriyetin 100. yılına yakışır bir etkinlik düzenleyeceklerini söyledi. Önder Yılmazlar, “Değerli hemşerilerim, Atatürk’ün bize emaneti, bağımsızlığımızın ve geleceğimizin teminatı olan Cumhuriyetimizin 100. yılını hep birlikte kutluyoruz. 29 Ekim Pazar günü saat 20.00’de Şehit Teğmen Mehmet Sakallı İmam Hatip Lisesi önünde düzenleyeceğimiz Fener Alayı’nda bir araya geleceğiz; Ardından 2 Eylül’de Kurtuluş Parkı’nda Fondip konserimizle Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız. “Hep birlikte, coşkuyla, gururla…” dedi.

 

Cumhuriyetin ilanının 100. yılı anısına hatıra ormanı oluşturmayı da planlayan Beydağ Belediyesi, 29 Ekim’de Beyköy İlçesi’nde 100. Yıl Orman Fidanı Dikim etkinliği de düzenleyecek.

Beydağ Belediyesi ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl coşkusunu Beydağ’a yaymak amacıyla 1000 adet Türk Bayrağı’nı evlere ve esnafa tek tek dağıtıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu