Haber

Başkan Ergün: “Manisa’yı geleceğe taşıyacak projelere imza atacağız”

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Manisa’da ağırlamanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “2009 yılından bu yana 3 dönemdir Manisa’ya hizmet ediyoruz. Öncelikle yapılacak seçimlerde tekrar aday olduğumuz için. 31 Mart 2024 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Bilge Önderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin rızasıyla kendilerine tüm Manisa adına çok teşekkür ediyorum. sakinleri ve ben. “İnşallah onları bir kez daha utandırmayacağız” dedi.

35 YILDIR YAPILMAYAN KALKINMA PLANLARI YAPILDI
Büyükşehir Belediyesi olarak son 15 yılda 10 yılda Manisa’ya çok büyük yatırımlar yaptıklarını belirten Başkan Ergün, “Vatandaşlarımız bunları görüyor, biz de anlatmaya çalışıyoruz. İl Müdürlüğümüz, İlçe Başkanlığımız ve Vaka Merkezlerimiz ile bunu sahada en iyi şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Manisa’ya büyükşehir olduğumuz 10 yılda 11 milyar doları aşan dev yatırımlar yaptık. Öncelikle Manisa’da 35 yıldır imar planları yapılamadı. Manisa merkezde yaşayan insanımız plansızlıktan dolayı şehircilik açısından gelişemedi. “Çok şükür bunu meclisimizden geçirerek Şehzadeler ve Yunusemre ilçelerimiz için yeni imar planlarıyla önümüzdeki 30 yılı planlayarak, kalkınma açısından kabuğunu kıran bir Manisa oluşturmanın planlarını iyi hazırladık.”

MANİSA’YI GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER
İmar planı yapmanın olumlu faydalarından örnekler veren Önder Ergün, “Gediz Kavşağı vardı. İstanbul-Ankara hattımızı birbirine bağlayan kavşağın yapımı için oradaki 18 başvuruyu tamamlayarak Ulaştırma Bakanlığımıza teslim ettik. İhale şu anda bakanlıkta. Yeni dönemin en büyük yatırımlarından biri bu olacak” dedi. Kurtuluş Müzesi inşaatının devam ettiğini, Malta Kapalı Otopark projesinin de kısa sürede başlayacağını belirten Önder Ergün, Elma Yolu Projesi’nin de önemine vurgu yaptı. Prestijli cadde düzenlemeleriyle aydınlık bir Manisa yarattıklarını ekleyen Önder Ergün, yeni dönemde Manisa’yı geleceğe taşıyacak projelere imza atacaklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu