Haber

Barış Pehlivan Yargıtay üyesinin şikayeti üzerine açılan davadan tahliye edildi

– Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in şikayeti üzerine hakkında dava açılan gazeteci Barış Pehlivan tahliye edildi. Cezaevinden çıktıktan sonra basına açıklama yapan Pehlivan, “Dün olduğu gibi bugün de gazeteciliğe devam edeceğim.”

Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in ‘Mide bulandırıcı hikaye’ başlıklı yazısı nedeniyle şikayeti üzerine dava açılan gazeteci Barış Pehlivan, 3 aydır Maltepe Cezaevi’nde bulunuyor. Yargıtay Üyesi Ömer Faruk Aydıner’in şikâyetinden vazgeçmesi üzerine dava düştü. Barış Pehlivan’ın avukatı Hüseyin Ersöz, dilekçe vererek kontrollü özgürlük kararı verilmesini talep etti. Talebi değerlendiren Anadolu 4. İnfaz Hakimliği, gazeteci Barış Pehlivan’ın kontrollü salıverilmesine karar verdi. Kararın ardından Pehlivan serbest bırakıldı.

“BU DAVA BERAATLA SONUÇLANMASI GEREKİRDİ”

Cezaevinden çıktıktan sonra basına açıklama yapan Barış Pehlivan, “3 aylık, hiç yaşanmaması gereken bir süreç yaşadım. Haklarımı savunmak için avukatlarımızla birlikte ciddi bir çaba sarf ettik. Sonunda ihraçla ilgili karar çıktı. Davanın sonucunda kontrollü özgürlüğe bırakıldım. Benimki küçücük bir sembol. Okyanustaki kum tanesi gibi. Bu tür süreçleri daha az gördüğümüz bir Türkiye’miz olacak. Bugün gazetecilik yapmaya devam edeceğim, Dün yaptığım gibi, Türkiye’deki yanlışları yazmaya devam edeceğim, 93 – 94 gün açık cezaevinde kaldım, bu davanın beraatla sonuçlanması gerekiyordu, hiç açılmaması, açılmaması gereken bir dava. “Bu bir davaydı. Yasal çerçevede köşe yazısı yazdım. Yasal belgelere dayanarak bir dava yazdım. Bunu bahane ederek beni cezaevine attılar” dedi.

“Beğenilenler bize geldi”

Cezaevinde gazeteci Barış Pehlivan’la buluşmaya gelen tiyatrocu Müjdat Gezen, Pehlivan’a kalem ve teşbih verdi. Gezen, “O bizim canımızdır. O bir güreşçidir. Özel arenada girdiği tüm güreş müsabakalarını hep yenilgiyle kazandı. Bu işte de galip geldi. Rakipsizdir. Bize iyi geldi. Bu son olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu