Haber

AK Parti Yerel Seçimler İçin Yol Haritası Belirledi

AK Parti, önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için yol haritasını belirledi. 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti liderlerini rehavete kapılmamaları konusunda uyardı ve seçim çalışmalarının başlaması talimatını verdi. Buna göre AK Parti, yerel seçimler için çalışmalarını 4 aşamalı bir plan dahilinde yürütecek.

RAPORLAR ERDOĞAN’A VERİLDİ

Bu doğrultuda 922 ilçe ve 32 bin 260 mahallede seçmenin nabzı tutuluyor. Vatandaşların istek ve talepleri sıralanıyor. Hazırlanan raporlar toplantılarda Erdoğan’a sunuluyor.

EN ÇOK OY ALAN İL VE İLÇELERE GİDECEĞİZ

TRT Haber’in aktardığı bilgiye göre AK Parti yerel seçimlere 4 aşamalı bir planla gidecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk etapta genel seçimin ardından başlattığı il ziyaretlerini artırarak en çok oy alan il ve ilçelere gidecek. Erdoğan’ın 15 Ağustos’tan sonra en çok oyu aldığı Sincik, Gerger, Kahta ve Samsat’a gitmesi bekleniyor.

KABİN ÜYELERİ ALANA GELECEK

İkinci aşamada ise terazi belediye meclislerine verilecek. Kabine üyeleri, MYK ve MKYK üyeleri de alana inecek. Şehirlerdeki sıkıntılar dinlenecek ve not edilecek.

AĞIR İŞLER KIRSALDA YAPILACAK

Üçüncü aşamada milletvekilleri, belediye başkanları ve örgüt üyeleri aktif olarak çalışacak. Özellikle kırsal kesimde ağır işler yapılacak. Köylere ziyaretler planlanacak.

DEPREM BÖLGESİ İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA

Dördüncü aşama sallama bölgesine yönelik olacaktır. Depremzedeler için özel çalışma yapılacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından hazırlanan konut projelerinin teslimleri hızlanacak. Bölgenin talepleri alınıp sonuçlandırılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu