Yaşam

AB Eczacılık Fakültesi yeni dönem için öğrencilerini bekliyor

Ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve ülkemizin belli başlı eczacılık fakültelerinin ortasında yer alan Ege Üniversitesi (AB) Eczacılık Fakültesi, kanıta dayalı kaliteli eğitim ve öğretimi ile yeni dönemde öğrencileriyle buluşmaya hazırlanıyor. güçlü akademik altyapı AB Eczacılık Fakültesi, lisans eğitiminde eczacılık mesleğini seçen üniversite adaylarının YKS tercih listelerinde ilk sıralarda yer alan fakülte olmaya devam ediyor. Bu yıl ilk 5 bin arasına girerek fakülteyi tercih eden öğrencilere başarı ve yemek bursu imkanları sunmaya hazırlanan Fakülte yönetimi, sanayide ilaç geliştirme çalışmaları için yüksek başarı segmentindeki öğrencileri yetiştirmeyi hedefliyor.

Eczacılık Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) tarafından iki kez “Tam Akreditasyon” ile ödüllendirilen fakülte, kaliteli araştırma yapan, analitik düşünebilen, çağın gelişen ve değişen teknolojilerini yakından takip eden eczacılar yetiştirmektedir. bilgi ve becerilerini toplum sağlığı yararına kullanmaktır. Fakültede öğrenim gören lisans ve lisansüstü öğrenciler, danışmanları ile birlikte yürüttükleri çalışmalarla ulusal ve uluslararası arenada başarılar elde etmektedirler.

Eczacılık fakültesi başkanı

Bilime ve toplum sağlığına katkı sağlayan, mesleki alanda kendini sürekli yenileyen, güncel ilaç ve sağlık bilgilerine sahip, bilimin etik değerlerine saygılı, topluma katkı sağlamayı misyon edinmiş eczacılar yetiştiren EÜ Eczacılık Fakültesi yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ile sağlık, ülkemizde eczacılık alanında öğrenci odaklı bir eğitim vermektedir. Önde gelen fakültelerden biri olarak öğretiyor. Fakülte, eğitim kalitesini artırmak amacıyla iç ve dış paydaş görüşleri doğrultusunda ders içeriklerini ve müfredatını düzenli olarak güncellerken, “Eczacılık Bakımı” ve “Klinik Eczacılık” alanlarının temellerini sağlamlaştıracak uygulamaları da hayata geçirmektedir. .

Bilim ve uygulamalarını bütünleştiren güçlü pratik fırsatlar

AB Eczacılık Fakültesi, öğrencilerine “Mezuniyet Öncesi Eczacılık Eğitimi” kapsamında verilen teorik eczacılık eğitiminin yeni mesleki uygulamalarda kullanılması ve pekiştirilmesi için gerekli staj imkanını da sunmaktadır. Böylece programda kazanılan bilgi, beceri, tutum ve davranışlar gerçek meslek yaşamı ya da gerçeğe yakın durumlarla pekiştirilerek öğrenciler, edindikleri teorik bilgileri hastalara en aktif bağlantı becerileri ile aktarma ve ilaç hakikatte kullanılır. Öğrencilerini stajyer olarak kabul eden serbest eczacılarla bu yıl iki kez bir araya gelen ve öğrencilerinin güçlü ve zayıf yönleri hakkında geri bildirim alan Fakülte yönetimi, önümüzdeki yıl için öğrencilerin gelişimsel yönlerini destekleyecek etkinlikler planlamaya başladı. staj komitesi ve eğitim kurulu toplantıları. Staj yönergesini önümüzdeki günlerde serbest eczacılar ve staj komisyonu tarafından düzenlenecek bir çalıştay ile güncelleyecek olan Fakülte, öğrencilerinin mezun olduklarında alana hazır olmaları için gerekli tedbirleri almayı planlıyor. Öğrencilerin serbest eczane uygulamaları konusunda deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla “Muayene Eczanesi”nin kullanıldığı staj çalışmalarında bu yıl eczacılık mesleğinin gerektirdiği iletişim becerilerini geliştirme fırsatı sağlayacak uygulamaların hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Öğrencilerin endüstriyel staj yapma olanaklarını artırmak isteyen Fakülte yönetimi, ilaç sektörü ile görüşmelerini sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergolova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu