Haber

29 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Mayıs İstanbul’un Fethi resmi tatil mi?

Her sene 29 Mayıs tarihinde kutlanan İstanbul’un Fethi’nin bu sene 571. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. Yıl içerisindeki dini ve özel günlerde toplu taşımanın ücretsiz olması sebebiyle akıllara “29 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz mi” ve “29 Mayıs İstanbul’un Fethi resmi tatil mi” sorusunu getirdi.

29 Mayıs 1453 İstanbul’un Fethi, Orta Çağı kapatıp Yakın Çağın açılmasına sebep olan ve Türk’ün gücünü tüm dünyaya gösteren bir olaydır. Fatih Sultan Mehmet önderliğinde 6 Nisan’da başlayıp 29 Mayıs’ta sona eren bu olay ile İstanbul, Bizans esirliğinden kurtularak Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetine girdi.Bu çağ kapatıp çağ açan önemli hadise tüm Türkiye genelinde her sene coşkuyla kutlanırken, bu senede “29 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz mi” ve “29 Mayıs İstanbul’un Fethi resmi tatil mi” soruları merak konusu oldu. Hal böyle iken vatandaşlarda metro, metrobüs, Marmaray, otobüs (İETT), tramvay ve vapur seferlerinin ücretli olup olmadığını merakla araştırmaya başladı.

Peki, 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz mi? 29 Mayıs İstanbul’un Fethi resmi tatil mi? Gelin birlikte öğrenelim. İstanbul’da metro, metrobüs, Marmaray, otobüs (İETT), tramvay ve vapur seferler bedava mı?

29 MAYIS 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ?Türk tarihi için oldukça önemli bir yere sahip olan 29 Mayıs İstanbul’un Fethi günü bu sene Çarşamba gününe denk gelerek akıllarda “29 Mayıs İstanbul’un Fethi resmi tatil mi” sorusunu getirdi. Tarihimiz için ne kadar önemli bir yere sahip olsa da 29 Mayıs İstanbul’un Fethi resmi tatil değil. Başta İstanbul ve diğer illerimizde coşkuyla kutlanacak olan bu günde okullar, bankalar, kargolar ve devlet kurumları da dahil olmak üzere tüm iş yerleri faaliyet gösterecektir.

29 MAYIS 2024 ÇARŞAMBA GÜNÜ İSTANBUL’DA TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ?Geçtiğimiz yıl 29 Mayıs tarihinde İstanbul’da toplu taşımanın ücretsiz olması sebebiyle vatandaşlar bu senede toplu taşımanın ücretsiz olmasını bekliyor. Ancak 29 Mayıs 2024 Çarşamba günü İstanbul’da toplu taşıma ücretsiz mi sorusu henüz resmi makamlarca cevaplanmadı.

Konuya ilişkin resmi makamlar tarafından herhangi bir açıklama geldiğinde haberimizin devamına ekleyeceğiz. Bizi takipte kalın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Elvankent Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu